Wady i zalety piórnika z wyposażeniem

Wady i zalety piórnika z wyposażeniem

piórnik z wyposażeniem

Piórnik, dla wielu uczniów, jest jednym z bardziej lubianych elementów wyprawki szkolnej. Liczą się dla nich przede wszystkim jak najbardziej oryginalny wygląd i zawartość pełna gadżetów papierniczych. Niektóre firmy oferują piórniki z podstawowym wyposażeniem, inne bez. Lepiej sprawdzi się piórnik bez wyposażenia czy z? Przedstawiamy wady i zalety piórnika z wyposażeniem!

Piórnik z wyposażeniem – co zawiera?

Piórniki z wyposażeniem różnią się między sobą w zależności od marki, jednak większość z nich zawiera jedynie podstawowe przybory szkolne. Jednym z niezmiennych elementów jest na pewno wieczne pióro lub długopis. Znajdziemy tam również ołówek, gumkę do mazania, temperówkę, linijkę i/lub ekierkę, a także kredki w podstawowych kolorach i kilka pisaków.

Zalety i wady piórnika z wyposażeniem

Piórnik z wyposażeniem to zdecydowanie dobry pomysł kiedy nie mamy czasu jeździć po sklepach w poszukiwaniu  konkretnych przyborów szkolnych. Jednak jeśli wybierzemy jeden z tańszych modeli, wyposażenie będzie wątpliwej jakości. Wcześniej czy później i tak będziemy musieli dokupić kredki czy ołówki, ponieważ te z zestawu mogą się szybko połamać. Oczywistą zaletą piórnika z wyposażeniem jest jego elegancki wygląd i fakt, że wszystkie przybory są w jednym stylu (np. piórnik z kotkiem, w którym znajdziemy przybory w kocie łapki). Jednak do piórnika bez wyposażenia również możemy dokupić elementy, które będą pasowały do siebie wyglądem.

Minusem piórnika z gotowym wyposażeniem jest również fakt, że zawiera on niekoniecznie potrzebne naszemu dziecku przybory. O wiele lepszym rozwiązaniem może być wybór pustego piórnika i zakup mniejszej ilości potrzebnych artykułów papierniczych, a o wiele lepszej jakości. Tak naprawdę, w pierwszej klasie podstawówki, dzieci korzystają jedynie z ołówków i kredek. Dopiero z czasem zaczynają próby pisania piórem, a następnie długopisem. Pisaki i mazaki przydają się tylko na nielicznych lekcjach, a ekierka jest im całkowicie zbędna.

Wybór piórnika w zależności od wieku dziecka

Piórnik oraz jego wyposażenie powinny być dobrane do wieku i umiejętności piśmienniczych czy artystycznych naszego dziecka. Oczywiste jest, że jeśli maluch dopiero zaczyna naukę pisania, nie będzie mu potrzebny długopis. Również jeśli lubi rysować i kreślić, przydadzą mu się kolorowe pisaki. Dlatego, abyśmy mogli dobrać zawartość piórnika do potrzeb konkretnego dziecka, zdecydowanie lepszym wyborem będzie piórnik bez wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *