Leczenie u stomatologa – jak długo działa znieczulenie miejscowe?

Leczenie u stomatologa – jak długo działa znieczulenie miejscowe?

Leczenie u dentysty

Prawie podczas każdego zabiegu u stomatologa konieczne jest zastosowanie znieczulenia, które pozwoli bezboleśnie przeprowadzić leczenie zębów. Sklep stomatologiczny wyposażony jest zazwyczaj w kilka środków znieczulających. Jaki środek do znieczulenia miejscowego zastosować? Ile działa znieczulenie stomatologiczne miejscowe po wizycie u dentysty? Czy konieczne są preparaty do dezynfekcji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Lek miejscowo znieczulający

Lignocainum, Citocartin oraz Ubistesin to jedne z najbardziej popularnych środków znieczulenia miejscowego, które oferuje prawie każdy sklep stomatologiczny. Wybór odpowiedniego preparatu zależy od rodzaju przeprowadzanego zabiegu, a także od stanu zdrowia pacjenta. Jama ustna może być znieczulona za pomocą leku w żelu lub w sprayu. W przypadku borowania lub leczenia kanałowego konieczny jest zastrzyk.

Na czym polega znieczulenie miejscowe?

Znieczulenie miejscowe blokuje receptory w miejscu leczenia, które są odpowiedzialne za przekazywanie wrażenia bólu do mózgu. Środki znieczulające wprowadzają pacjenta w komfort psychiczny i fizyczny, dzięki czemu stomatolog jest w stanie spokojnie i precyzyjnie wykonać zabieg. Więcej na temat znieczulenia miejscowego dowiesz się z portalu http://www.ladentalspa.pl/.

Jak długo działa znieczulenie miejscowe?

Czas działania leku znieczulającego zależy od rodzaju preparatu, a także od metody znieczulania. Zazwyczaj pacjent ma znieczuloną jamę ustną maksymalnie do 2 godzin. Jeżeli zabieg trwa dłużej, konieczne jest podanie drugiej dawki. Znieczulenie miejscowe powierzchniowe może działać około 45-60 minut.

Znieczulenie zęba a jedzenie

Sam lek znieczulający nie wpływa na spożywanie posiłków po zabiegu. Jedyną przeszkodą mogą być zdrętwiałe usta, język i policzki. Zdrętwienie mija po około 2 godzinach od zastrzyku. Jeżeli, z pewnych powodów, jedzenie i picie będzie zabronione, lekarz stomatolog ma obowiązek dokładnie poinformować pacjenta o zaleceniach na najbliższe godziny.

Jeżeli znieczulenie będzie się utrzymywać zbyt długo lub jeśli pojawią się pewne niepożądane reakcje alergiczne, natychmiast należy zgłosić się do lekarza. Czasami zdarza się, że pacjenci są uczuleni na niektóre ze składników leków znieczulających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.