Poduszki puchowe – czy są bezpieczne dla alergików?

Poduszki puchowe – czy są bezpieczne dla alergików?

Poduszki puchowe dla alergików

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że pościel może mieć znaczący wpływ na nasze alergie. Na przykład, poduszki puchowe zdecydowanie mogą te alergie nasilić. Spokojny i nieprzerwany sen jest potrzebny każdemu z nas do prawidłowego funkcjonowania. Niezależnie od tego, czy wybierasz poduszki 50×70, czy te większe – 70×80, musisz zwracać uwagę na to, z czego wykonane jest ich wypełnienie. Noc spędzona z toną chusteczek higienicznych przy łóżku to nic przyjemnego! Musisz zdawać sobie sprawę z potencjalnych problemów, jakie powoduje pościel, a następnie wyrzucić wszystkie alergeny z sypialni!

Puch – czy sam w sobie jest alergenem?

Choć puch jest ciepły, miękki i wygodny, może powodować wiele problemów u alergików. Nawet jeśli nie jesteś szczególnie podatny na alergie, Twoja twarz leży na puchowej poduszce przez co najmniej kilka godzin dziennie – ​Twoja przegroda nosowa ma więc bezpośredni kontakt z alergenami.

Same puchowe pióra tak naprawdę nie stanowią problemu – one ten problem kryją. Pióra puchowe zawierają nie tylko alergeny pochodzące od ptaków, ale także roztocza, pyłki i inne mikroskopijne zarodniki alergenów, które dostały się do wnętrza piór. To dlatego spanie na puchowych poduszkach może być potencjalnie problematyczne nie tylko dla zdiagnozowanych alergików.

Na szczęście, są powszechnie dostępne alternatywy dla poduszek z puchu. Materiały użyte w poduszkach hipoalergicznych są przeważnie syntetyczne, ale można znaleźć również antyalergiczne poduszki puchowe. Są dużo droższe od tych tradycyjnych, ale pióra w nich zawarte są dokładnie myte i sprawdzane przed użyciem, pozbawiając je w ten sposób zarodników alergenów.

Jaka będzie najlepsza poduszka dla alergika?

Skoro nie poduszki puchowe i z pierza, to jakie? Obecnie na rynku pościeli możemy znaleźć wiele różnych alternatyw. Co ciekawe, nie musimy wcale decydować się na poduszki i kołdry syntetyczne. Powszechnie wiadomo, że są one odpowiednie dla alergików, lekkie i atrakcyjne cenowo. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami oddychających, naturalnych materiałów, wcale nie musimy z nich rezygnować – nawet, gdy cierpimy na alergie. Wystarczy wybrać materiały naturalne, ale także antyalergiczne. Te kryteria spełniają między innymi poduszki bambusowe, wełniane czy jedwabne. Bambus posiada właściwości antygrzybiczne i bakteriobójcze, dlatego będzie świetny dla wszystkich, którzy zmagają się z problemem nadmiernej potliwości. Jedwab to materiał luksusowy, ale świetnej jakości – w zimie grzeje, w lecie chłodzi, a w dodatku ma zbawienny wpływ na cerę i włosy!

Jedna odpowiedź

  1. Karo pisze:

    Poduszki puchowe są bardzo miękkie i świetnie się na nich zasypia, jednak ich wybór dla alergików nie będzie najlepszym pomysłem. Tak jak zostało wspomniane w artykule, jeśli ktoś z naszych bliskich jest alergikiem, lepiej wybrać dla niego poduszkę wypełnioną tworzywami syntetycznymi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.