Bezpieczne plecaki do szkoły – co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę?

Bezpieczne plecaki do szkoły – co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę?

jaki plecak dla pierwszoklasisty

Dopóki nie przyjdzie nam zaopatrzyć dziecka w plecak do szkoły, nie zdajemy sobie sprawy, jak szeroki wybór gwarantują dzisiejsi producenci! Rodzajów plecaków jest co niemiara, a to nie ułatwia podjęcia właściwej decyzji. Przede wszystkim powinniśmy stawiać na sprawdzone, znane z jakości marki jak na przykład Coolpack – to pewność, że plecak nie rozpadnie się po pierwszym semestrze. Jaki plecak do szkoły dla pierwszoklasisty czy nastolatka wybrać? Dowiedz się na co dokładnie zwrócić uwagę wybierając bezpieczną torbę do szkoły

Plecaki do szkoły dobre dla kręgosłupa

Mimo że uczniowie nie powinni nosić plecaków cięższych niż 15% ich masy ciała, plecaki do szkoły przeszły już do legendy ze względu na swój ogromny ciężar. Podręczniki, zeszyty, przybory – jeżeli w szkole są szafki, sprawa jest dużo prostsza, niestety nie wszystkie placówki dysponują tym rozwiązaniem.

Jaki plecak kupić? Nie bez powodu coraz częstszym i bardzo zasadnym wyborem są plecaki na kółkach. Dla młodszych dzieci, których sylwetka dopiero się kształtuje, to najwygodniejsza a przede wszystkim najbezpieczniejsza opcja. Takie plecaki do szkoły to w istocie małe walizeczki na kółkach, gwarantujące komfortowe przemieszczanie się nawet z największymi ciężarami. 

Plecaki do szkoły na kółkach wyposażone są także w szelki. Gdy dziecko nie ma torbie dużego ciężaru, zawsze może po prostu założyć ją na plecy i swobodnie pobiec do domu! Takie plecaki szkolne w niebanalnych wariantach estetycznych ma w swojej ofercie znana z jakości firma Coolpack.

Jaki plecak do pierwszej klasy? Jeżeli nie chcemy stawiać na model z kółkami – jest to dość duży, choć bez wątpienia opłacalny wydatek – koniecznie trzeba postawić na plecaki do szkoły z usztywnioną, dobrze przylegającą do pleców ścianką. Stawiajmy na plecaki ze stelażem, albo przynajmniej gąbką wzmacniającą czy pianką.  To pozwoli nieco odciążyć kręgosłup dziecka, chociaż oczywiście nie zmniejszy ciężaru. 

Niezwykle ważne są takie szelki. Muszą być szerokie, by ciężar torby rozkładał się równomiernie.

Jaki plecak do szkoły? Rozmiar i przegródki

Dobre plecaki do szkoły muszą gwarantować pomieszczenie wszystkiego co ważne i mniej ważne. Wymiary powinniśmy dostosować do wielkości książek. Jaki rozmiar plecaka wybrać? Na pewno plecak szkolny nie powinien mieć problemu z pomieszczeniem formatu A4. Nawet jeśli aktualnie dziecko ma mniejsze podręczniki, A4 prędzej czy później się pojawi. Warto zauważyć, że atlasy geograficzne często są nieco większe od standardowej kartki – plecaki do szkoły lepiej więc wybierać zachowując ,,bezpieczny” margines wymiarowy. 

Plecak do szkoły może mieć dwie a nawet trzy przegródki. Tę kwestię należy dopasować pod kątem indywidualnych preferencji dziecka, biorąc pod uwagę, że przegródki poprawiają nie tylko organizację, ale i równomierne rozłożenie ciężaru. Plecaki szkolne z przegródkami to słuszny wybór dla dzieci noszących dużo. Zeszyty nie tylko nie będą ,,latać” po torbie – plecak mający dwie lub trzy przegródki oraz kieszenie na mniejsze i większe drobiazgi będzie uczył dziecko organizacji i porządku!

Jaki plecak kupić? Wzornictwo

Plecaki do szkoły to temat bardzo rozległy pod względem wzornictwa – wybranie odpowiedniego z mnogości opcji stanowi prawdziwe wyzwanie. Najważniejsze, by był bezpieczny dla kręgosłupa, funkcjonalny i wygodny, a jeśli chodzi o wzornictwo, najlepiej zapytać o zdanie dziecko! Jaki plecak szkolny by zwiększyć widoczność dziecka? Warto zwrócić uwagę na plecaki z lampkami LED – ma je w ofercie firma Coolpack. To nie tylko świetny dodatek, który zrobi wrażenie na kolegach z klasy, ale też poprawa bezpieczeństwa podczas powrotów do domu przy gorszej pogodzie. Producenci oferują rozmaite kolekcje dopasowane do wieku – znajdzie się coś zarówno dla pierwszoklasisty jak i dla nastolatka. Nie bez znaczenia jest także aktualna moda! 

Jaki powinien być plecak szkolny? Jak najlżejszy – niestety bywa różnie, przede wszystkim należy więc stawiać na komfort kręgosłupa. Gdy w grę wchodzi zdrowie, estetyka jest zawsze na drugim planie!

W jaki sposób jeszcze możesz zadbać o kręgosłup pociechy? Naucz ją poprawnie pakować plecak – pomoże Ci w tym artykuł na Gorlice.info: https://www.gorlice.info.pl/2021/03/01/jak-prawidlowo-spakowac-plecak/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.