Urządzenie do dezynfekcji w żłobku i przedszkolu – jak wybrać najlepsze?

Urządzenie do dezynfekcji w żłobku i przedszkolu – jak wybrać najlepsze?

Urządzenia do dezynfekcji przedszkola - jakie są najlepsze?

Nie trzeba mieć dzieci by wiedzieć, że zdrowie pociechy to dla każdego rodzica absolutny priorytet. W zapewnieniu maluchom pełni bezpieczeństwa przydają się urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. Jaki sprzęt tego typu warto wybrać do żłobka lub przedszkola? Sprawdź artykuł!

Urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń – najwyższa skuteczność

Kształtujące się systemy odpornościowe dzieci wymagają szczególnej troski. Aby w przedszkolu czy żłobku nie wybuchła epidemia grypy, kluczowe jest wyposażenie placówki w urządzenie do dezynfekcji o maksymalnej skuteczności. Taką niemal stuprocentową bezlitosnością dla bakterii i wirusów cechują się urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń wykorzystujące zimną plazmę.

Jak wykazano w ponad 30 niezależnych badaniach, urządzenia do dezynfekcji z technologią NanoStrike likwidują niemal 100% drobnoustrojów unoszących się w powietrzu. Plazma niszczy mikroorganizmy natychmiast gdy dochodzi do kontaktu – rozbija w pył ich cząsteczki DNA i RNA.

Dla skuteczności sprzętu dekontaminacyjnego ważna jest też ciągłość pracy. Sprzęt wyposażony w generator zimnej plazmy może działać bez przerwy, gwarantując stałą czystość powietrza. Takie urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń to pewniejsza opcja niż liczenie na sumienną dezynfekcję rąk stojącym przy drzwiach płynem. Niestety, rodzice odwiedzający przedszkole często o tym zapominają, nie wspominając nawet o maluchach!

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń – pełne bezpieczeństwo

Skoro urządzenia do dezynfekcji mają zwiększać poziom bezpieczeństwa, także one powinny być całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Dezynfekcja za pomocą lampy UV-B czy ozonatora jest skuteczna, ale musi być przeprowadzana dopiero po zamknięciu placówki. Światło UV-B i ozon są szkodliwe dla organizmu w przeciwieństwie do plazmy generowanej przez urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń z NanoStrike. Taka maszyna może działać bez przerwy niezależnie od tego, czy ktoś znajduje się w pobliżu. 

Kolejna istotna kwestia to poziom hałasu generowanego przez urządzenie do dezynfekcji. Zbyt duża głośność ciągle pracujących wentylatorów nie tylko źle wpływa na słuch maluchów, ale też na ich samopoczucie. Jest irytująca i nie pozwala się skupić, a rozpraszających dźwięków nie lubią ani mali, ani duzi. 

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń przeznaczone do miejsc pełnych dzieci nie mogą stwarzać zagrożenia swoja konstrukcją. Wentylatory i ostre części muszą być zabezpieczone mocną obudową. Całe urządzenie należy postawić tak, by nie spadło, przygniatając ciężarem na przykład stopę nieuważnego kilkuletniego poszukiwacza przygód. Do niewielkiej sali przedszkolnej świetnie sprawdza się małe urządzenie do dezynfekcji ważące nie więcej niż 5 kilogramów. Można je pewnie przymocować do ściany, zamontować na stojaku lub po prostu postawić na mało uczęszczanym kawałku podłogi.

Urządzenie do dezynfekcji – co świadczy o jego jakości?

Kupując sprzęt do oczyszczania powietrza należy zwrócić uwagę na to, co na jego temat sądzą specjaliści. Producent czy sklep internetowy powinien na swojej stronie informować o tym pod jakim kątem przetestowano urządzenie do dezynfekcji i jakie atesty posiada dany sprzęt. Podawanie takich danych świadczy nie tylko o wysokiej klasie urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń, ale i rzetelności samego ofertodawcy.

Maszyna do likwidowania toksycznych cząsteczek z powietrza powinna zostać przetestowana pod kątem radzenia sobie z różnymi rodzajami substancji zagrażających zdrowiu. Powinny to być nie tylko ,,popularne” bakterie i wirusy, ale też formaldehydy czy cząsteczki stałe. Im rzetelniejszy raport z badań udostępnia producent bądź sprzedawca urządzenia do dezynfekcji, tym bardziej jest godny naszego zaufania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.