Drobne upominki dla dzieci, czyli jak zorganizować loterię szkolną

Drobne upominki dla dzieci, czyli jak zorganizować loterię szkolną

Dzieci kochają niespodzianki oraz dobrą zabawę. Nawet jeśli pełne napięcia oczekiwanie, zakończy się odrobiną rozczarowania, loteria jest uwielbiana przez większość uczniów. Dlatego właśnie, warto w szkołach podstawowych czy przedszkolach, raz na jakiś czas, zorganizować tego typu zabawę. Jakie fanty możemy zakupić, aby każda wygrana była pozytywna, a jednocześnie prezenty nie były zbyt drogie?

Szkolne artykuły papiernicze

Jeśli mamy zamiar kupić fanty, nie możemy wybierać rzeczy zbyt drogich, jak np. rowerów czy elektronicznych gadżetów, nie chcemy przecież doprowadzić do bankructwa siebie, ani rodziców dzieci. Najlepiej sprawdzą się przydatne w szkole drobiazgi. Znakomite będą kolorowe piórniki, np. piórnik Herlitz Cocoon czy piórnik z wyposażeniem Herlitz, które nie tylko ciekawie wyglądają, lecz także przydadzą się dzieciom na lekcjach. Bardzo oryginalnym fantem, który na pewno ucieszy dzieciaki, będą flamastry zapachowe, czy gadżet jakim jest usuwalny długopis Happy Color. Jako główną wygraną w tego typu loterii szkolnej możemy wybrać np. dwie torby Coolpack, które są bardzo praktyczne, świetnie wykonane i kolorowe.

Szukasz innych pomysłów na upominki dla dzieci? Wejdź na http://dzieciswiat.pl/!

Rękodzieło uczniów jako fanty

Jako fanty możemy także potraktować różne drobiazgi, które wykonane zostaną przez samych uczniów. Mogą to być własnoręcznie stworzone ramki na zdjęcia, zakładki do książek, pojemniki na drobiazgi, bransoletki czy opaski na włosy. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju amulety i niewielkie maskotki. Jednym z lepszych rozwiązań jest także udekorowanie przez uczniów specjalnymi farbkami gładkich i tanich kubków. Mogą to być przeróżne wzory, rysunki, podobizny przyjaciół, idoli lub po prostu napisy, np. imiona. Możemy do fantów dołączyć także ozdobne bileciki ze złotymi myślami i ciekawymi cytatami, czy nawet wróżbami, które sprawią dodatkową radość uczestnikom.

Same szczęśliwe losy?

Jeśli loteria organizowana jest w szkole lub przedszkolu, czyli uczestnikami są tylko dzieci, bardzo dobrą decyzją jest wybór samych szczęśliwych losów. Nikt nie poczuje się wyłączony z zabawy i rozczarowany czy oszukany. Nawet najmniejszy, ale wygrany, drobiazg cieszy. Jest to szczególnie istotne wśród małych dzieci, które nie do końca rozumieją zasady gry i liczy się dla nich sama zabawa. Fanty możemy opakować we wzorzysty papier, dzięki czemu zabawa będzie podwójna, oraz pojawią się wybuchy śmiechu po odpakowaniu danego prezentu. Innym sposobem podniesienia ekscytacji, jest skrzętne pochowanie fantów. Po wylosowaniu danego numerka, obdarowujemy dziecko mapką z zaznaczonym miejscem ukrycia “skarbu”.