Wady i zalety piórnika z wyposażeniem

Wady i zalety piórnika z wyposażeniem

piórnik z wyposażeniem

Piórnik, dla wielu uczniów, jest jednym z bardziej lubianych elementów wyprawki szkolnej. Liczą się dla nich przede wszystkim jak najbardziej oryginalny wygląd i zawartość pełna gadżetów papierniczych. Niektóre firmy oferują piórniki z podstawowym wyposażeniem, inne bez. Lepiej sprawdzi się piórnik bez wyposażenia czy z? Przedstawiamy wady i zalety piórnika z wyposażeniem!

Piórnik z wyposażeniem – co zawiera?

Piórniki z wyposażeniem różnią się między sobą w zależności od marki, jednak większość z nich zawiera jedynie podstawowe przybory szkolne. Jednym z niezmiennych elementów jest na pewno wieczne pióro lub długopis. Znajdziemy tam również ołówek, gumkę do mazania, temperówkę, linijkę i/lub ekierkę, a także kredki w podstawowych kolorach i kilka pisaków.

Zalety i wady piórnika z wyposażeniem

Piórnik z wyposażeniem to zdecydowanie dobry pomysł kiedy nie mamy czasu jeździć po sklepach w poszukiwaniu  konkretnych przyborów szkolnych. Jednak jeśli wybierzemy jeden z tańszych modeli, wyposażenie będzie wątpliwej jakości. Wcześniej czy później i tak będziemy musieli dokupić kredki czy ołówki, ponieważ te z zestawu mogą się szybko połamać. Oczywistą zaletą piórnika z wyposażeniem jest jego elegancki wygląd i fakt, że wszystkie przybory są w jednym stylu (np. piórnik z kotkiem, w którym znajdziemy przybory w kocie łapki). Jednak do piórnika bez wyposażenia również możemy dokupić elementy, które będą pasowały do siebie wyglądem.

Minusem piórnika z gotowym wyposażeniem jest również fakt, że zawiera on niekoniecznie potrzebne naszemu dziecku przybory. O wiele lepszym rozwiązaniem może być wybór pustego piórnika i zakup mniejszej ilości potrzebnych artykułów papierniczych, a o wiele lepszej jakości. Tak naprawdę, w pierwszej klasie podstawówki, dzieci korzystają jedynie z ołówków i kredek. Dopiero z czasem zaczynają próby pisania piórem, a następnie długopisem. Pisaki i mazaki przydają się tylko na nielicznych lekcjach, a ekierka jest im całkowicie zbędna.

Wybór piórnika w zależności od wieku dziecka

Piórnik oraz jego wyposażenie powinny być dobrane do wieku i umiejętności piśmienniczych czy artystycznych naszego dziecka. Oczywiste jest, że jeśli maluch dopiero zaczyna naukę pisania, nie będzie mu potrzebny długopis. Również jeśli lubi rysować i kreślić, przydadzą mu się kolorowe pisaki. Dlatego, abyśmy mogli dobrać zawartość piórnika do potrzeb konkretnego dziecka, zdecydowanie lepszym wyborem będzie piórnik bez wyposażenia.