Radzimy, jak znaleźć hotel przyjazny rodzinie

Radzimy, jak znaleźć hotel przyjazny rodzinie

hotel przyjazny rodzinie

Rodzice wybierający się z dziećmi na urlop do hotelu, chcą aby był on wyposażony we wszystkie wymarzone udogodnienia i atrakcje. Pragną znaleźć w nim ciszę i spokój, a także miejsce, w którym będą mogli razem ze swoimi pociechami cudownie się zrelaksować. Przedstawiamy najważniejsze cechy, jakie trzeba wziąć pod uwagę, aby znaleźć najlepszy hotel przyjazny rodzinie.

Lokalizacja

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, wybierając hotel na urlop z rodziną, jest lokalizacja. Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, chcesz, aby droga upłynęła Ci szybko i przyjemnie. Warto zatem znaleźć miejsce zlokalizowane w niedalekiej odległości od miejscowości, w której mieszkasz. Jeśli jesteś mieszkańcem centralnej Polski, z pewnością zdecydujesz się na położony w malowniczej okolicy hotel pod Łodzią lub pod Warszawą.

Dobrze też, jeśli hotel znajduje się w miejscu cichym i oddalonym od miejskiego zgiełku. Malownicza, zielona okolica daje szansę na prawdziwy wypoczynek, organizowanie z dziećmi ciekawych wycieczek pieszych i rowerowych. Idealnie, kiedy w pobliżu hotelu znajdują się obiekty o wartości historycznej i kulturalnej. To dobra okazja, aby z dziećmi w przerwie pomiędzy zabiegami w SPA, kąpielami w basenie lub jacuzzi wybrać się na zwiedzanie, przenosząc się w czasie.

Atrakcje dla dzieci

Dzieci nie lubią nudy. Hotel przyjazny dzieciom oferuje najmłodszym wiele atrakcyjnych aktywności. Znajdziesz w nim zróżnicowany pod względem trudności kolorowy plac zabaw i kącik malucha, w którym wykwalifikowany animator zachęci dzieci do wesołej zabawy. Wśród dedykowanych dzieciom atrakcji nie może zabraknąć takich rzeczy jak: boisko do gry w piłkę, wypożyczalnia rowerów, spływy kajakowe czy jazda konna.

Oprócz sportowych aktywności w hotelu przyjaznym rodzinie znajdziesz także ofertę ciekawych warsztatów rzemieślniczych. Dzięki nim dzieci i rodzice mogą samodzielnie wykonać plastyczne, stolarskie lub ceramiczne dzieła, które będą dla nich najcenniejszą pamiątką z wakacji.

SPA i basen

W hotelu przyjaznym dzieciom nie może zabraknąć zabiegów SPA skierowanych specjalnie dla najmłodszych. Tu nie chodzi tylko o upiększanie, ale przede wszystkim o możliwość zachwytu owocowymi oraz słodkimi zapachami i odkrycie, jak klimatyczna muzyka koi zmysły, a masaż pomaga zapomnieć nawet o codziennych troskach. Kolejną atrakcją, na którą z niecierpliwością czekają dzieci, jest basen, jacuzzi i sauna.

Menu dla dzieci

Dzieci potrafią być bardzo wymagające pod względem smaków. Przed zrobieniem rezerwacji warto zapytać, czy w menu znajduje się specjalna oferta dla dzieci. Dania, które smakują dorosłym, nie zawsze znajdują uznanie wśród dzieci. Dobrze, jeśli w hotelowej restauracji znajdują się też meble przystosowane do najmłodszych takie, jak krzesełko do karmienia, kolorowe naczynia i sztućce.