Kompletny zestaw szkolny – czy warto w niego zainwestować?

Kompletny zestaw szkolny – czy warto w niego zainwestować?

zestaw szkolny

Zakup wyprawki szkolnej dla dziecka oznacza sporo wydanych pieniędzy, ale także dużo czasu poświęcanego na szukanie poszczególnych przyborów: plecaka, piórnika i wyposażenia do niego, worka na buty, śniadaniówki, bidonów na napoje, a często także torby na treningi czy nawet portfela. A czy nie łatwiej byłoby kupić to wszystko za jednym zamachem? Jest taka możliwość. Receptą są kompletne zestawy szkolne.

Plecaki dziecięce i pozostałe elementy w jednym stylu

Sporym wyzwaniem jest kupno wszystkich przyborów w takim stylu i takich kolorach, aby dobrze się ze sobą komponowały. Zakup całego zestawu szkolnego gwarantuje taką możliwość. Wszystkie części mają wówczas taki sam nadruk, co zapewnia estetyczną spójność. Zmniejsza się także ryzyko pomyłki i zabrania cudzych przedmiotów podczas zajęć lekcyjnych – dziecko wie, że ma wszystkie rzeczy z jednego kompletu.

Piórniki bez wyposażenia – możesz tego uniknąć

Praktycznie wszystkie zestawy szkolne, których jednym z elementów jest piórnik, gwarantują jego pełne wyposażenie. To dodatkowo oszczędza czas rodziców. W piórnikach z wyposażeniem można znaleźć wszystkie najpotrzebniejsze przybory, a dzięki temu ryzyko wyjazdu na kolejne zakupy znacznie się zmniejsza.

Z ilu części składają się zestawy szkolne?

Wybór jest naprawdę spory. Najmniejsze zestawy są z reguły dwu- lub trzyelementowe. W ich skład wchodzą najczęściej: plecak, piórnik z wyposażeniem, a także worek na obuwie. Na rynku można spotkać także zdecydowanie bardziej rozbudowane zestawy, które potrafią dojść aż do dziesięciu części składowych. Takie komplety zawierają również śniadaniówki, bidony na napoje, torby sportowe, a nawet portfele i pamiętniki.

Jaki zestaw kupić dziewczynce?

Sprawa wygląda mniej więcej tak samo jak wtedy, gdy kupujemy dzieciom standardowe plecaki dziecięce. Najwięcej uwagi należy poświęcić oczywiście plecakowi, który musi spełniać najważniejsze wymagania – nie być za mały ani za duży, a przede wszystkim zbyt ciężki. Można również zdecydować się na plecak z rączką, który dziecko będzie z łatwością ciągnąć. Dziewczynki z pewnością będą chciały zostać właścicielkami uroczych zestawów ze zwierzątkami: kotkami, pieskami czy konikami. Młode damy przychylnym okiem spojrzą także na postaci z bajek, wśród których najpopularniejsza jest oczywiście Barbie. Nieco starsze dziewczęta, które uznają tamte produkty za zbyt dziecięce, z pewnością zachwycą się ekstrawaganckimi i kolorowymi fasonami.

A co dla chłopaka?

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej zwrócą uwagę na zestawy w wojskowych barwach moro. Tymczasem młodsi będą woleli postaci z bajek, takie jak: Zygzak McQueen z “Aut”, Spiderman czy Szturmowcy z Gwiezdnych Wojen. Z kolei fani piłki nożnej na pewno z miłą chęcią kupią sobie futbolowy zestaw.

Czy warto zainwestować w kompletne zestawy szkolne? Jeśli tylko chcesz zaoszczędzić trochę cennego czasu, a w niejednym przypadku także i pieniędzy, koniecznie się na nie zdecyduj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *