Co lepsze na trening piłkarski – torba sportowa czy plecak?

Co lepsze na trening piłkarski – torba sportowa czy plecak?

plecak

Buty, koszulki, spodenki, znaczniki, ochraniacze, getry, ręcznik, woda. Te i inne rzeczy młodzi adepci sztuki piłkarskiej zabierają ze sobą na treningi. Chłopcy i dziewczynki chętnie uczęszczają na zajęcia w szkółkach piłkarskich, a najpopularniejszy sport w naszym kraju wciąż rozwija i poszerza grono swoich miłośników. W co lepiej spakować wszystkie potrzebne przedmioty? Przyglądamy się pojedynkowi torba sportowa versus plecak.

Torba dla dzieci – punkt za pojemność

Na treningi najczęściej wybierane są torby, ze względu na ich pojemność. Można do nich spakować zdecydowanie więcej przedmiotów, niż zmieści w sobie plecak. Piłka? O niej możecie w nim zapomnieć, natomiast do torby wejdzie bez większych problemów. Co więcej, dzieci, które grają na pozycji bramkarza, zabierają jeszcze więcej sprzętu, aniżeli gracze z pola, dlatego tym bardziej optymalnym wyborem będzie dla nich torba. Aktualny wynik – 1:0 dla sportowej torby.

Wygoda i komfort noszenia

Niestety dużym minusem torby jest fakt, że nie nosi się jej tak komfortowo jak plecaka. Torba przewieszona przez ramię, lub co gorsza wisząca na jego krawędzi, to duże obciążenie dla kręgosłupa. Plecak z kolei, mimo że jest mniej pojemny, jest bardziej komfortowy. Można go spokojnie założyć na oba ramiona i cieszyć się wygodą podczas przenoszenia sprzętu treningowego. Tym samym plecak doprowadza do remisu 1:1.

Uniwersalność

Oczywiście bardziej uniwersalny jest plecak. Dziecko może jednocześnie używać jednego na zajęcia szkolne i treningi. Fakt, wiąże się to z koniecznością nieustannego przepakowywania, ale z drugiej strony nie trzeba kupować dwóch oddzielnych produktów. Plecak nada się także na krótkie klubowe wycieczki integracyjne. Dlatego właśnie wychodzi na prowadzenie 2:1.

Długie podróże

Z kolei na długie wyjazdy na piłkarskie turnieje, lepiej będzie spakować dziecko do dużej sportowej torby, która jest oczywiście bardziej pojemna, ale w miejscu docelowym będzie służyła także jako przechowalnia sprzętu. Łatwiej jest ją także włożyć do pociągu lub autokaru, w porównaniu z małym, lecz wypchanym do granic możliwości, plecakiem. Mamy remis 2:2.

Cena

Trudno porównać ceny obu rozwiązań, ponieważ ilość ofert na różnych półkach cenowych jest ogromna. W zależności od budżetu, każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście im niższa cena, tym niższa jakość produktu, dlatego nie warto oszczędzać, zwłaszcza że zarówno plecak, jak i torba będą w ciągłym użytkowaniu. Jest więc 3:3.

Wytrzymałość

Niezależnie od ceny, oba produkty mają swoje newralgiczne punkty. W torbie sportowej jest nim jej spód, który znajduje się bardzo blisko ziemi, łatwo więc o różnego rodzaju przetarcia czy zamoczenie. Z kolei słabym punktem plecaka mogą być ramiączka, które w przypadku mocnego wypchania jego wnętrza, mogą po prostu nie wytrzymać. Kupując, zwracajmy więc uwagę, czy spód torby jest wykonany z trwałych materiałów, a ramiączka plecaka mają solidne szwy. Przyznajemy po punkcie i na tablicy widnieje widok 4:4.

Torba sportowa – plecak: ostateczne rozstrzygnięcie

W starciu torby sportowej i plecaka padł remis – oba produkty mają swoje zalety oraz wady. Warto skonsultować z dzieckiem, który z produktów bardziej mu odpowiada. Torby są popularne, ponieważ często widzimy w telewizji piłkarzy wychodzących z autokaru z torbami na ramieniu Dziecko może jednak woleć plecak – można mu wówczas go sprezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *