Trójmiasto – zielona szkoła nad morzem, którą zapamięta każdy uczeń

Trójmiasto – zielona szkoła nad morzem, którą zapamięta każdy uczeń

wycieczki szkolne

Zielona szkoła nad morzem jest bardzo często organizowana przez wychowawców. Dzieje się tak dlatego, że w pobliżu wybrzeża powietrze zawiera bardzo duże ilości jodu mającego ogromny wpływ na kształtowanie się układu nerwowego, poprawę odporności uczniów, stanu zdrowia oraz lepszą koncentrację. Ponadto nadmorskie miejscowości mają do zaoferowania znakomite atrakcje. Liczne muzea, latarnie morskie, piaszczyste plaże oraz wspaniałe krajobrazy to główne powody, dla których warto organizować tam wycieczki szkolne. Wrocław, Kraków czy Katowice, to jedne z wielu miejscowości położonych w południowej części Polski. Mieszkańcy tego regionu nie mają na co dzień dostępu do tak dużej zawartości jodu w powietrzu. Dlatego tym bardziej powinni jak najczęściej wyjeżdżać nad morze. Gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę dwudniową?

Trójmiasto – miejsce, w którym nie można się nudzić

Trójmiasto jest bardzo chętnie wybieranym przez uczniów i rodziców miejscem na wycieczki szkolne. 2 dniowe wyjazdy mogą dostarczyć wielu fantastycznych wrażeń, zwłaszcza w takim miejscu jak Trójmiasto. Jak walczyć z nudą przebywając w tych nadmorskich miastach i co zwiedzić z grupą uczniów? Podpowiadamy!

Gdańsk – uroki średniowiecznego portu handlowego

Do głównych atrakcji Gdańska z pewnością możemy zaliczyć Ratusz Starego Miasta oraz Pomnik Heweliusza, który był słynnym astronomem. Zdecydowanie warto również udać się w okolice Ratusza Głównego Miasta, nieopodal którego znajduje się słynna fontanna Neptuna oraz Dwór Artusa. Następnie, z racji, iż na zielonej szkole wypadałoby poznać choć odrobinę historii, można udać się na plenerową lekcję do centrum miasta. W programie wycieczki należy uwzględnić budynek Wielkiej Zbrojowni, do której można dotrzeć kierując się na ulicę posiadającą kilka nazw. Ciekawe, prawda? Otóż w Gdańsku pewna przecznica nazywana jest Rajską, Wielkich Młynów, Podmłyńską, Pańską, Tkacką, Węglacką oraz Kołodziejską. Jest to ciekawostka, którą z powodzeniem można wpleść w jakże interesującą lekcję historii. Będąc w Gdańsku, warto również odwiedzić zjawiskowe Muzeum Bursztynu.

Gdynia – miasto powstałe z morza i marzeń

Niegdyś Gdynia była niewielką rybacką miejscowością. Obecnie jest to jedno z największych i najbardziej znanych miast w Polsce. Tutaj również uczniowie mogą odbyć lekcję historii, udając się do wspaniałego Muzeum Miasta Gdyni. Jest to miejsce, w którym możemy dowiedzieć się, w jaki sposób to miasto ewoluowało. Następnie warto udać się na spacer przez Skwer Kościuszki, którym możemy dotrzeć na wspaniałe Molo Południowe. Na jego końcu znajduje się majestatyczny pomnik, na którym widnieje podobizna Josepha Conrada. W okolicy Skweru można również dostrzec liczne fontanny. Czując nadmorski klimat w powietrzu, świetnym pomysłem będzie również odwiedzenie Akwarium Gdyńskiego, w którym oszałamiające wrażenie na turystach robi okazała ośmiornica, węgorze elektryczne, a także przerażające mureny i płaszczki. Do planu wycieczki warto dodać spacer wybrzeżem w stronę Gdyni Orłowa. Dzięki temu naszym oczom ukażą się wspaniałe nadmorskie krajobrazy.

Sopot – malownicza perła Bałtyku

Ostatnim punktem wycieczki jest Sopot. Znajdujące się tam Molo jest najpopularniejszym i najdłuższym drewnianym obiektem tego typu w Europie. Niezwykle urokliwym miejscem do odpoczynku, z dala od ulicznego zgiełku, jest Opera Leśna. Porośnięte lasem okolice wspaniałego amfiteatru charakteryzują się doskonałą lokalizacją i akustyką. Kolejną istotną atrakcją Sopotu jest Krzywy Domek. Jego niecodzienna i oryginalna architektura przyciąga wzrok wielu turystów. Kluczowym punktem wycieczki do Sopotu powinno być odwiedzenie latarni morskiej, z której szczytu rozciąga się widok na wspaniałą panoramę Trójmiasta i Zatoki Gdańskiej.

Wyjazd na 2 dniową zieloną szkołę do Trójmiasta to jak najbardziej dobry pomysł. Znajduje się tutaj mnóstwo miejsc i zabytków, które warto zobaczyć. Ponadto dzięki tak licznym atrakcjom turystycznym uczniowie nie będą mieli czasu na nudę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *