Czy warto kupić plecak lub tornister z wyposażeniem?

Czy warto kupić plecak lub tornister z wyposażeniem?

szkolny plecak

Zakup odpowiedniego plecaka i tornistra jest bardzo istotny, ponieważ rzutuje na kolejne miesiące, w których nasze dziecko będzie uczęszczało do szkoły. Czy to tornister, czy też plecak, każdy musi być wygodny, praktyczny i ładny. Czy warto decydować się na wybór takiego, który posiada już wyposażenie, czy lepiej skompletować wszystko na własną rękę?

Plecaki i tornistry dla pierwszoklasisty – czym się różnią

Zasadniczą różnicą jest waga obu produktów. Plecaki są lżejsze, jednak to tornistry znacznie lepiej dbają o kręgosłupy naszych pociech, ponieważ twarde usztywnienie wymusza na plecach utrzymanie prawidłowej postawy. Producenci plecaków również korzystają z tego rozwiązania, ale nie jest ono tak mocne jak w tornistrach. Z drugiej strony, do plecaka możemy zmieścić więcej rzeczy, bowiem wolniej zbliżać się będziemy do zalecanego przez WHO limitu wagi plecaka, wynoszącego 10% masy dziecka. 

Jaki tornister szkolny dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?

Pierwszoklasistki zdecydowanie bardziej cenią tornistry i plecaki na których widnieją postaci z ich ulubionych bajek, takich jak Kraina Lodu czy Barbie. Z łatwością spotkać możemy także motywy kotków i piesków na plecach naszych najmłodszych pociech. Z kolei chłopcy najbardziej cenią sobie superbohaterów takich jak Superman czy Spiderman, a takze motywy sportowe, głównie związane z piłką nożną.

Plecaki do pierwszej klasy z wyposażeniem – czy warto na nie postawić

Zdecydowanie tak! Dzięki temu usprawniamy poszukiwania odpowiedniego produktu. Na dodatek nasza pociecha każdy element swojej szkolnej wyprawki, będzie miała w tej samej szacie graficznej. Nie będziemy musieli także przetrząsać kilku sklepów, aby znaleźć taki, który najbardziej będzie jej odpowiadał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *