Kraków w cztery pory roku. Kiedy zorganizować wyjazd z rodziną?

Kraków w cztery pory roku. Kiedy zorganizować wyjazd z rodziną?

kraków ulica floriańska

Kraków to prawdopodobnie najbardziej wyjątkowe miasto na mapie Polski. I choć stolicą jest Warszawa, to wielu obcokrajowców utożsamia kraj nad Wisłą właśnie z Krakowem. Jest to najpopularniejsza destynacja w naszym kraju, rokrocznie odwiedza ją miliony turystów. Kiedy najlepiej jest zorganizować wyjazd do Krakowa i co w nim wówczas zobaczyć? Podpowiadamy!

Wyjazd do Krakowa latem

Kraków jest nazywany studenckim miastem, więc wydawać by się mogło, że wówczas ludzi może być mniej. Jednak nic bardziej mylnego. To czas oblężenia przez turystów! Przyjeżdżają goście z zagranicy, a przede wszystkim polskie rodziny z dziećmi, które pragną poznać istotną część polskiej tradycji i kultury. Decydując się na wyjazd latem, wcześniej należy zarezerwować wiele rzeczy na przykład hotele. Kraków – Kazimierz to jedna z najważniejszych historycznych dzielnic, która położona jest w samym sercu miasta. Warto nocować właśnie tam, aby wszystkie atrakcje mieć w pobliżu i nie tracić czasu na dojazdy. Lato gwarantuje ciepłą pogodę, więc wiele miejsc na Kazimierzu i Starym Mieście, które będą blisko, można zobaczyć chodząc pieszo.

Kraków to także miejsce, które słynie z najlepszy specjalistów w dziedzinie stomatologii i nie tylko. Już nieco na temat leczenia u stomatologa możesz dowiedzieć się z artykułu https://www.szkolasobolewo.pl/2021/03/26/leczenie-u-stomatologa-jak-dlugo-dziala-znieczulenie-miejscowe/.

Wyjazd do Krakowa wiosną

Wiosną ludzi w Krakowie jest mniej niż latem, dlatego to może być dobry pomysł, by zabrać partnera lub rodzinę na wizytę w Królewskim Mieście. Pogoda powinna dopisywać, studenci w drugim semestrze często przygotowują prace dyplomowe, dlatego łatwiej o spokój. Miasto również można wówczas przejść pieszo, zwiedzić Stare Miasto, Kazimierz czy Podgórze.

Wyjazd do Krakowa zimą

Zimowy Kraków pełen jest bożonarodzeniowych targów, stoisk i kiermaszy, na których można kupić wiele pięknych pamiątek oraz zjeść świetne regionalne potrawy. Z Krakowa jest też blisko do Zakopanego i innych górskich miejscowości. Może więc stać się bazą wypadową na stoki narciarskie lub baseny termalne.

Wyjazd do Krakowa jesienią 

Jesienią w Krakowie ludzi jest najmniej, ponieważ aura nie sprzyja zwiedzaniu. Często pada deszcz, jest wiatr i chłód. Warto wówczas odwiedzić różnego rodzaju muzea i obiekty sakralne jak Bazylika Mariacka, Wawel czy Muzeum Narodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *