Międzyklasowy turniej szkolny w piłkę nożną – w jaki sposób go zorganizować? 

Międzyklasowy turniej szkolny w piłkę nożną – w jaki sposób go zorganizować? 

dwóch młodych piłkarzy

Nauczyciele wychowania fizycznego, bardzo często słyszą od uczniów prośby o zorganizowanie turnieju piłki nożnej, w którym rywalizować będą między klasami. To bardzo dobry pomysł, szczególnie w przypadku Dnia Sportu, który jest organizowany w wielu szkołach. W jaki sposób zorganizować taki turniej? Skorzystajcie z naszych podpowiedzi!

Jakie powinny być stroje piłkarskie dla dzieci?

Zawodnicy z jednej klasy bez problemów będą potrafili rozpoznać się grając w różnych strojach, jednak warto, aby każda z klas miała inny strój. Szkoły nie zawsze posiadają odpowiednią ilość w swoim arsenale, jednak to nie jest problem! Jeśli każda z drużyn zostanie określona nazwą jakiegoś znanego klubu lub reprezentacji – sami dobiorą sobie odpowiednią barwę koszulek. Real Madryt ubierze białe, Manchester United czerwone, Brazylia żółte, a Francja granatowe To nada dodatkowego prestiżu rozgrywkom!

Nie wiesz jak rozwijać pasje swojego dziecka? Wejdź na bloga „Dzieci świat” i dowiedz się więcej!

Co z bramkarzami? Jakie mają mieć rękawice bramkarskie? Nike, Adidas czy inne?

To pytanie zadawać mogą sobie szczególnie rodzice dzieci, które w swoich klasach zostały wytypowane do roli bramkarza. Turniej międzyklasowy, choć jest ważny w oczach dzieciaków, nie jest grą o mistrzostwo świata, dlatego nie ma sensu kupować całkiem nowego sprzętu. Można natomiast wypożyczyć go od starszych kolegów lub z lokalnego klubu i użyczać każdemu bramkarzowi w trakcie meczu. Dzieci grające na bramce będą ofiarnie bronić i często się rzucać, dlatego dobrze jest, by ubrały długie spodnie i bluzy z rękawem, na przykład Adidas Tiro 15. Może to być także klasyczny dres.

Jaki wybrać system rozgrywek?

Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie klas w drodze losowania na dwie lub cztery grupy z mniej więcej równą liczbą drużyn (większą niż dwie w jednej). W trakcie turnieju w grupie mecze rozgrywane są każdy z każdym, a najlepsze dwie ekipy wchodzą do półfinałów lub ćwierćfinałów. Tam przegrywający odpada – aż do finału, który wyłoni najlepszą klasę w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *