Szkolny klub sportowy – jak wyglądają zajęcia sportowe poza lekcjami?

Szkolny klub sportowy – jak wyglądają zajęcia sportowe poza lekcjami?

mecz zespołu szkolnego

Zajęcia szkolnego klubu sportowego są jednymi z najczęściej wybieranymi przez uczniów pozalekcyjnymi formami aktywności. Nauczyciele wychowania fizycznego mogą sobie pozwolić na doskonalenie z nimi różnego rodzaju techniki, w zależności od sportu, ponieważ na SKS-ie pojawiają się jedynie ci uczniowie, którym zależy na rozwoju swojej sprawności fizycznej. Przebierają się oni w komplety sportowe, lub stroje piłkarskie drużyn z którymi sympatyzują, nie muszą nosić obowiązkowych w wielu szkołach podczas lekcji wychowania fizycznego białych koszulek i granatowych spodenek (lub innych ujednoliconych uniformów). 

Najpopularniejszy sport to…?

Wśród chłopców to zdecydowanie piłka nożna, tymczasem dziewczynki chętniej ubierają strój do siatkówki. Dobrze jest więc, gdy zajęcia w szkole są podzielone albo ze względu na sport, który w danym czasie jest trenowany, albo ze względu na płeć, aby zniwelować konflikt interesów. Należy mieć jednak na uwadze, że tak zwana “ogólnorozwojówka” jest ważna dla umiejętności wszystkich dzieci. Znani sportowcy w Polsce podkreślają, jak wiele dały im umiejętności, które nabyli w klasach początkowych, trenując inne sporty.

Szukasz zajęć sportowych dla swojego dziecka? Wejdź na „Dzieci świat” i zainspiruj się!

Pierwszy krok do reprezentacji szkoły

Każdy uczestnik tych marzy o tym, by założyć szkolne stroje sportowe z nadrukiem swojego ulubionego numeru i reprezentować swoją szkołę. Zajęcia szkolnych klubów sportowych to idealne miejsce, gdzie może zgrywać się reprezentacja szkoły, a także trenować poszczególne rozwiązania taktyczne. To pozwoli uzyskać przewagę nad innymi drużynami. Na zajęciach uczniowie mogą pokazać nauczycielom i trenerom, że zależy im na reprezentacji i są gotowi do dużych poświęceń dla drużyny, jak między innymi rezygnacja ze swojego czasu wolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *