Co zapakować na jednodniową wycieczkę szkolną?

Co zapakować na jednodniową wycieczkę szkolną?

plecaki szkolne

Wycieczka szkolna to dla każdego dziecka wyjątkowy moment. Ekscytujące przygotowania, podróż autobusem z rówieśnikami, odwiedzenie ciekawych miejsc – to chwile, na które uczniowie czekają cały rok szkolny. Zamiast nieść ze sobą plecaki do szkoły, ich bagaż jest pełen niecodziennych gadżetów. Co warto spakować na jednodniową wycieczkę?

Plecaki szkolne na wycieczki

Po pierwsze, w przypadku wycieczki warto zostawić w domu tornister szkolny. Ten przedmiot, który świetnie sprawdza się na co dzień, kształtując postawę dziecka, na wycieczce może tylko zawadzać. Niech wyjazd będzie dla ucznia oddechem od usztywnianych pleców i ciężkiego bagażu – lepiej zapakować wszystko do zwykłego plecak. Dobrze, by miał kilka kieszeni oraz nie był zbyt duży.

Wyposażenie na szkolną wycieczkę

Bez względu na to, czy w czasie wycieczki zaplanowano zorganizowane posiłki, maluch powinien zabrać na wyjazd coś do jedzenia. Warto, by w plecaku znalazły się jakieś łakocie, ale nie można z tym przesadzić. Obok batonika powinna znaleźć się pożywna kanapka, a także bidon z wodą.

Plecak na wycieczce nie powinien być przeładowany. W czasie letnich wyjazdów niech znajdzie się w nim czapka z daszkiem. O każdej porze roku – nawilżane chusteczki higieniczne. Do tego tabletki na chorobę lokomocyjną, a także plastikowe reklamówki na wszelki wypadek. Nie powinniśmy też zapominać o legitymacji szkolnej ani portfelu z niewielką kwotą pieniędzy. Zawsze lepiej zapakować je w kilku banknotach – zamiast 50 zł, dwa razy po 20 i raz 10. Zminimalizujemy w ten sposób ryzyko zgubienia przez dziecko całej kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *