Wiskoza jako domieszka – jak wpływa to na jakość naszych ubrań?

Wiskoza jako domieszka – jak wpływa to na jakość naszych ubrań?

wiskoza jako domieszka

Wiskoza sukienkowa to materiał, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest bowiem lekki i zwiewny, dlatego idealnie nadaje się na sukienki czy spódnice. Dodatkowo sprawia, że ciało pod nim oddycha, a co za tym idzie – nie pocimy się, chodząc w takich ubraniach, nawet w najcieplejsze dni roku. Wiskoza na metry kosztuje dosłownie kilkanaście złotych, dlatego nie brak odzieży wykonanej z takiego materiału. Spoglądając na metki, nieraz zauważymy jednak, że tkanina ta stosowana jest jako domieszka. Co nam to daje? Sprawdź!

Wiskoza – w jakich tkaninach znajdziemy jej domieszkę?

Domieszkę wiskozy znajdziemy w licznych materiałach. Przede wszystkim włókna celulozowe dodaje się do bawełny, poliestru czy nylonu. Nieraz zauważymy jednak wiskozę także w ubraniach wełnianych oraz lnianych. Materiały z domieszką wiskozy możemy kupić w większości sklepów. Jeśli zależy nam na szybkich zakupach, najlepiej dokonać transakcji przez Internet. W tym celu wystarczy jedynie wpisać w przeglądarkę frazę “wiskoza materiał sklep”, by naszym oczom ukazała się cała lista miejsc oferujących zarówno stuprocentową celulozową tkaninę, jak i tekstylia z domieszką wiskozy. 

Jak domieszka wiskozy wpływa na jakość ubrań?

Wiskoza dodana do innych materiałów przede wszystkim lekko zmienia ich właściwości. Tkaniny z jej domieszką są bardziej elastyczne, przewiewne i zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku. Dzięki temu są idealne na lato. Wiskoza sama w sobie jest podatna na odkształcenia oraz gniecenie, jednak dodanie jej do innych materiałów nie powoduje takiego efektu. Możemy więc nosić dane ubranie bez większych obaw o jego wygląd czy zniszczenie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *