Naturalne oleje na problemy skórne – tak czy nie?

Naturalne oleje na problemy skórne – tak czy nie?

oleje

Problemy skórne to utrapienie większości z nas. Podrażnienia, zaczerwienienia czy krosty dotykają zarówno dorosłych, jak i dzieci. Kuracja farmakologiczna nie zawsze jednak spełnia nasze oczekiwania. W takiej sytuacji warto sięgnąć po zdrowe tłuszcze, takie jak np. olej lniany. Producent takiego wyrobu nieraz zapewnia nas, że dzięki niemu jesteśmy w stanie załagodzić wszelkie uciążliwe objawy. Czy to możliwe? Sprawdź!

Naturalne oleje w walce z AZS i łuszczycą

Na sklepowych półkach nieraz widzimy olej z czarnuszki czy olej rzepakowy. Producent naturalnych tłuszczów najczęściej informuje nas, że dany produkt nadaje się również do użytku zewnętrznego. Warto pamiętać, że nie jest to jedynie chwyt marketingowy. Smarując swoją skórę olejami zimnotłoczonymi, możemy bowiem załagodzić objawy wielu chorób. Przykładowo olej lniany na AZS działa niekiedy lepiej niż niejedna maść czy balsam do ciała. Z jego pomocą dokładnie nawilżymy naskórek oraz zredukujemy jego szorstkość. Naturalne tłuszcze są więc idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z AZS czy łuszczycą. 

Naturalne oleje jako preparat na trądzik

Niektóre naturalne tłuszcze, np. olej z czarnuszki, wykazuje działanie redukujące trądzik oraz uciążliwe wypryski. Wystarczy, że każdego dnia nałożymy na twarz małą ilość olejku i dokładnie wsmarujemy go w poszczególne zmiany. Dzięki temu cera stanie się gładka i promienna, a dodatkowo zapomnimy o problemach takich jak np. trądzik młodzieńczy. Warto zatem spróbować tego rodzaju pielęgnacji i przekonać się na własnej skórze, że jest ona niezwykle skuteczna. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *