Plecak- czy styl wyklucza wygodę? Spojrzenie dzieci i rodziców.

Plecak- czy styl wyklucza wygodę? Spojrzenie dzieci i rodziców.

plecak

Kupując plecak dla dziecka rodzice zwracają uwagę na kwestie budowy i ceny. A naszemu dziecku najbardziej zależy na tym, aby mógł nosić plecak „Soy Luna” lub z inną ulubiona postacią. Oczywiście najważniejsze będzie zapewnienie odpowiedniego rozwoju, czyli skupimy się na usztywnianych plecach, wadze czy odblaskach. To jednak, nie oznacza, że plecaki „Angry Birds” będą nieodpowiednie. Najważniejsze jest znaleźć odpowiedni balans. Zobacz z jakich motywów możesz teraz wybierać.

Jaki rodzaj plecaka?

Przed skupieniem się na konkretnych wzorach powinniśmy zauważyć, że producenci dają nam do wyboru bardzo modeli. Najpopularniejszymi producentami plecaków są St. Majewski, Coolpack i Paso. Plecaki na kółkach, tornistry, plecaki i torby – mamy duży wybór marek, które produkują wyposażenie szkolne oraz wiele rodzajów. Jeśli chodzi o producentów, to każdy z nas ma ulubionych, więc nie będziemy tutaj decydować. Za to możemy wypowiedzieć się o rodzaju plecaka:

  • Dla najmłodszych będą dobre tornistry.
  • Młodzież może zacząć nosić plecaki sportowe, ale zwracajmy uwagę na ich obciążenie.
  • Plecaki na kołach będą dobre dla dzieci, które do szkoły chodzą na piechotę po wybrukowanej drodze. Trzeba jednak pamiętać, że należy je wyedukować w sposobie poprawnego wożenia plecaka – należy często zmieniać ręce i nie wyginać ciała.
  • Torby, o ile się da, powinny być unikane. Noszenie tego rozwiązania ma najgorszy wpływ na kręgosłup i postawę.

Wzory

Na początku zakupów dobrze jest zapytać dziecko jaki chce plecak. To bardzo ułatwi nam zakupy, szczególnie w tych czasach, kiedy wystarczy użyć filtra, gdzie zaznaczymy, które cechy lub style nas najbardziej interesują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *