Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

Pomysł na pokój nie przychodzi zazwyczaj sam z siebie. Marzy Ci się salon w stylu angielskim czy może wystarczy Ci wyremontować przedpokój w bloku? Nieważne, ile pieniędzy i przestrzeni masz do dyspozycji, remont to zawsze sporo strachu, nerwów, ale także dużo radości. Jak przygotować się do remontu mieszkania w odpowiedni sposób? Jak zredukować liczbę potencjalnych błędów, które możemy popełnić w trakcie odnawiania mieszkania? Sprawdź!

Twój pierwszy remont

Większy remont wymaga na pewno dobrego przygotowania i rozeznania się w temacie, a także zamównienia fachowców. Jeśli jednak planujesz nieznaczne poprawki w swoim mieszkaniu, na pewno wszystko będziesz w stanie zrobić sam – od malowania ścian, po zawieszenie kilku nowych ozdób. Meble z Ikei składa się w bardzo prosty sposób, ale jeśli nie lubisz tego robić, możesz zamówić dostawę do domu wraz z wniesieniem i złożeniem mebli. Wiele osób decyduje się na przeprowadzenie remontu kiedy świat zaczyna budzić się do życia, czyli na wiosnę. Często czynnikiem napędowym jest jakieś ważne wydarzenie w życiu, które albo już miało miejsce albo dopiero nadejdzie. Zazwyczaj pary decydują się na lifting swojego gniazdka po ślubie lub przed urodzeniem dziecka.

Po pierwsze – research

Research to etap remontu, który jest nie do pominięcia. Zresztą, nie tylko remontu. Zanim zaczniemy robić cokolwiek, warto dobrze rozeznać temat. Niemożliwe jest jednak to, by nic Cię podczas remontu nie zaskoczyło. Przygotuj się na wiele niespodziewanych wydatków, a także nadprogramowych nerwów, których niestety nie da się uniknąć w pracy. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i musimy być tego świadomi.

Remontu nie da się do końca zaplanować

Musisz nastawić się, że pieniędzy brakuje zawsze, nieważne jak bardzo przyłożyłeś się do przygotowania kosztorysu. Najlepiej od razu dodaj kolejne 20% budżetu na niespodziewane wydatki – na pewno Ci się przydadzą. Ponadto, remont nigdy nie kończy się na czas. Zawsze zostanie coś do zrobienia, zawsze któryś z fachowców (lub wszyscy) spóźni się ze swoją pracą. Jakby tego było mało, remont zawsze przebiega nie tak, jak sobie wymarzyłeś. Nie zdajesz sobie sprawy, ile pyłu może być na ścianach, ile brudu zostawiają skuwane płytki i szlifowane tynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *