Jak urządzić swój makijażowy kącik?

Jak urządzić swój makijażowy kącik?

makijaż

Każda kobieta marzy, żeby mieć swoje własne miejsce do wykonywania porannego makijażu i wieczornej pielęgnacji. Tylko jak takie miejsce urządzić? Nie musi to być osobny pokój, nawet lepiej, jeśli nie jest.- wystarczy kącik w garderobie lub sypialni. Tylko jak taki kącik urządzić? Czy toaletka bez lustra ma rację bytu, że lepsze będą toaletki narożne? Czy stół z krzesłami glamour może zastąpić toaletkę, która przecież ma kilka szuflad, ale za to często jedyne, na czym możemy przy niej siedzieć to pufa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Przede wszystkim funkcjonalność

Wiemy, że kobiety kochają, jeśli coś jest po prostu ładne, ale kierując się urządzaniem idealnego kącika makijażowego, musimy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Dużo zależy od tego, ile kosmetyków posiadasz i jakie czynności chciałabyś przy toaletce wykonywać. Jeśli tylko makijaż, być może nie będziesz potrzebować ogromnej ilości kosmetyków na blacie. Jeśli jednak planujesz wykonywać tam również swoją wieczorną pielęgnacje, wówczas sprawa się komplikuje. Kupując toaletkę, należy wziąć pod uwagę, ile tak naprawdę będziesz musiała tam zmieścić. Szuflady na kremy, balsamy i akcesoria na pewno się przydadzą, jeśli lubisz urządzać sobie wieczorne spa. Aby pomieścić wszystkie kosmetyki do makijażu zazwyczaj nie potrzeba ogromu miejsca, chyba że jesteś makijażystką lub makijaż jest Twoją największą pasją i posiadasz go zdecydowanie więcej niż statystyczna kobieta.

Dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie jest kluczowe przy urządzaniu kącika makijażowego. Ile razy musiałaś malować się wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, gdy na zewnątrz było już (lub jeszcze) ciemno? Takie sytuacje wymagają posiadania lamp, które imitują światło dzienne. Niekoniecznie dobrym wyjściem będzie zapalanie lamp sufitowych. Często światło z nich pada pod złym kątem – w taki sposób, że łatwo możemy przerysować swój codzienny makijaż. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w lusterko z lampami LED. Takie lustro ma je rozmieszone wokół ramy, więc światło pada równomiernie na całą twarz. W ten sposób możemy bardzo precyzyjnie wyrysować kreski eyelinerem czy używać bronzera bez obaw, że zrobi nam plamy na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *